TOIMUB SÜGISEL! Hapendamine. Köögiviljad ja kimchi, 4 h, 60€

Kursuse pikkus
4 h
Hind
60€
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Juhendaja Rain Kuldjärv

Toimumisaeg

E 05.09.2022 kl 17–21

Fermenteerimine ehk hapendamine on tegelikult üks vanimaid toidu säilitamise viise, mis lisaks toidu säilivusaja pikendamisele tõstab ka selle toiteväärtust ning muudab maitselt meeldivamaks. Hapendamisel osalevad mikroorganismid toodavad hapendatud toitu erinevaid kasulikke ühendeid, näiteks vitamiine, muudavad toidu seeditavust paremaks ning panustavad hapendatud toitude tarbimisel ka mitmekesise soolebakterite koosluse tekkele ja püsimisele inimese soolestikus. See omakorda mängib olulist rolli nii meie immuunsüsteemi kui üldise füüsilise ja vaimse heaolu seisukohalt. Näiteks ligi 80% meie immunsüsteemist töötab soolestikus. Tänapäeva kiire elutempoga maailmas on juba ammustest aegadest pärit hapendatud toitudel kindlasti sobiv koht meie toidulaual ning lisaks kõikidele kasulikele omadustele on need ju ka väga maitsvad ning trendikad! Seega tasub ise iidne hapendamise võlukunts endale selgeks teha!

Koolitusel käsitletavad teemad:
•    fermentatsiooni protsess;
•    erinevad fermentatsiooni liigid;
•    fermentatsiooni tingimused;
•    fermenteeritud toit ja tervis

Järgneb praktiline osa, kus saab valida köögiviljade hapendamise või kimchi valmistamise vahel.

Koolitusel õpitakse kodustes tingimustes erinevaid fermentatsioonikatseid läbi viima. Osaleja saab vajalikud baasteadmised ja -oskused, mis annavad julguse kodus edasi katsetada ning aina uusi põnevaid maitseid luua, millega oma sõpru ja tuttavaid üllatada!

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 4 tundi koolitust

– Kõiki materjale oma projekti teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kohvipausi ja mõnusat snäkki

Koolituse viib läbi pea 15 aastat Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuses töötanud Rain Kuldjärv. Ta on koolitanud nii toidutööstuse spetsialiste ja kui ka toidukonkursside žüriisid. Fermentatsiooniprotsessi analüüsib Rain ka oma valmivas doktoritöös. Tema katsetöid – näiteks koostöös tootjatega väljaarendatud joogid – on pälvinud tunnustust rahvusvahelistel võistlustel.

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/bsybqubL9k9xgeD48

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga