TOIMUNUD Käsitööriistade teritamine, 10h, 160€

Kursuse pikkus
10 h
Hind
160 €
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Juhendaja Tiit Raik

Toimumisaeg

R 01.10 kl 18-21 ja L 02.10 kl 10-17

Saed, peitlid, höövlid teravaks! Hästi hooldatud tööriistadega läheb töö kiiremini ja tulemus on samuti kvaliteetsem. Käsitööriistade teritamise kohta levib ilmselt kõige rohkem müüte. Põhjuseid on ilmselt mitmeid, aga kindlasti on üheks asjaolu, et teritamise vahendeid on väga palju erinevaid. Ühele sobib üks paremini kui teisele. Töötoas õpetatakse tisleri peitli ja höövli terituseks ettevalmistust. Teritamisel õpetatakse vabakäe teritust, mis on oluliselt kiirem ja ka odavam kui rakiste kasutamisel. Samuti räägime kui tihti ja palju peaks teritama, kuidas teravust visuaalselt hinnata jms. Soovi korral saab teritada ka nuge, kirveid ja muid puidulõike instrumente. Töötoas teritame ja seame ka käsisaage.

Koolitusel on võimalus proovida ja kasutada erinevaid teritusvahendeid.

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja tööriistu (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kaitseprillid)

– Lõunasööki, teed ja kohvi

Tiit Raik on puidurestauraator ja puidutehnoloog, kes täiendanud end käsitöömööbli guru Garrett Hacki juures. Ta on käsitööriistade fänn ja kogenud puidutöö koolitaja.

Koolitusele võiks tulla mugavas riietuses, mids võib tolmuseks saada. Kaasa tuleb võtta oma teritamist vajavad tööriistad.

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/4vxCvmCJBUGgRvPg7

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga