TOIMUNUD Jaapani tööriistakast, 10h, 165€

Kursuse pikkus
10 h
Hind
165/80 €
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Juhendaja Silver Meejärv

Toimumisaeg

R 28.10.2022 kl 18–21, L 29.10.2022 kl 10—17 (soodushind noortele)

Jaapani tööriistakast on ühtaegu praktiline ja poeetiline algus puutööoskustele: see on üks vanimaid samal viisil valmistatud tööriistakaste, millel on kiillukuga suletav kaas. Miks just tööriistakast? Sest puutöö jaoks on oluline, et töövahendid oleksid organiseeritud ja hoitud, terad teravad ja vinklid vinklis.

Kompaktsel, kahele päevale jaotatud koolitusel saab proovida kõiki põhilisi puidutöö etappe — õpitakse mõõtma ja märkima, puitu lõikama, samuti tuleb ära proovida mõned tapid (dado, kalasaba põõn). Järgneb koostamine ja viimistlemine. Töö toimub valdavalt käsitööriistadega. Samuti räägime puidust kui elavast materjalist.

Koolituse läbinu saab iseseisvalt jätkata puidu töötlemist käsitööriistadega, kavandada ja teostada lihtsamaid puidust esemeid. 

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja tööriistu oma projekti teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kaitseprillid, kõrvaklapid)

– Lõunasööki, teed ja kohvi

Koolituse viib laudsepp Silver Meejärv, kes on puutööd teinud juba alates 2008. aastast. Hetkel õpib ta Haapsalu kutsehariduskeskuses puidu tehnoloogiks. Silver naudib peeneid ja nutikaid puitühendusi, geomeetrilisi vorme ja viise kuidas ühendada traditsiooniline puutöö tänapäeva tehnoloogiaga.

Koolitusele võiks tulla mugavas riietuses, mida pole kahju määrida.

Selle koolituse korraldamist toetab Eesti Rahvakultuuri Keskus ning seetõttu saavad noored vanuses 13–18 aastat koolitusele soodushinnaga 80€. Aitäh selle võimaluse eest, Eesti Rahvakultuuri Keskus!

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/4vxCvmCJBUGgRvPg7

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga