TOIMUNUD Mööbli restaureerimine, 10h, 160€

Kursuse pikkus
10 h
Hind
160 €
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Juhendaja Kenneth Herm

Toimumisaeg R 13.11 kl 18–21, L 14.11 kl 10—17

Paljudel on ilmselt kodus mõni tool, kapike või riiul, mis pole enam päris esimeses nooruses, aga samas seda ära visata ka nagu ei raatsi… Mõistlik on vana täispuidust ja meistri poolt armastusega valmistatud mööbel korda teha selle asemel, et Ikeast uus papp-kapp osta. Koolitusele on oodatud kõik, sõltumata soost ja vanusest, kes soovivad oma kätega üles vuntsida vanaema tooli või lillepostamendi. Eelnev kogemus pole vajalik!

Intensiivne, kahele päevale jaotatud koolitus õpetab vanavara kriitilise pilguga hindama ning ise koduste vahenditega korrastama. Töö toimub levinud käsitööriistadega, mis tavaliselt olemas igas kodus. Kaasavõetud mööblitükk (kas talumööbel või mõni uuem asi) võiks olla konstruktsiooniliselt rahuldavas seisukorras. Kümne tunni jooksul hinnatakse selle olukorda, tehakse tööplaan, puhastatakse/viimistletakse.

Koolituse läbinu oskab hinnata mööblieseme seisukorda (näiteks vanavaralaadal), seda iseseisvalt parandada ning viimistleda. Võib arvestada, et paljud õpitud töövõtted toimivad igasuguse puitmööbli puhul, seega võib esemeks olla ka üsna uus asi.

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja seadmeid oma mööblitüki korrastamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kindad, põll, mask)

– Lõunasööki, teed ja kohvi

Koolituse viib läbi Kenneth Herm, restauraator ning pärandkultuuri ja puutöö huviline, ühtlasi üks neist õnnelikest, kes oma igapäevast tööd armastab. Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise eriala. Muinsuskaitse tegevusluba: EMU000305

Koolitusele võiks tulla mugavas riietuses, mida pole kahju määrida. Ära unusta kaasa võtmast oma mööblieset — sellist, mille jõuad ise süles kohale tuua! Kui kahtled selle sobivuses, saada meile sellest mõned fotod ja otsustame koos!

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8InxqwXnei6ShYe8MpGAOKgN5ca_ZomRhyg4Ve91MvrSFQw/viewform

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga