Metallivalu kiirkursus muldvalu meetodil, 10h, 195€ / 95€

Kursuse pikkus
10h
Hind
195€ / 95€
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Koolitaja Bruno Kadak

R 02.06.2023 kl 18–21, L 03.06.2023 kl 10—17

Muldvalu on metallivalu viis, mis kasutab peeneteralise liiva või mulla segu jäljendite võtmiseks originaaltaisest või -esemelt. Selleks, et vormisegu koos püsiks, kasutatakse teineteise peale kinnituvaid raame, mille poolituskoht on ühtlasi kahe vormiosa eraldusjoon. Muldvalu ei nõua väga palju hilisemat viimistlust ja sobib pigem korrapäraste vormide valamiseks. Oma lihtsuse ja vahetu tulemuse tõttu on muldvalu hästi kasutatav disainmudelite erinevate etappide väljatöötamisel. 

Koolituse eesmärgiks on anda esmane kiire ülevaade muldvalu põhimõtetest ning kasutatavate materjalide omadustest. Pooleteise intensiivse päeva jooksul läbitakse kõik muldvalu etapid: mudeli ettevalmistamine, valuvormi võtmine, raamide valmistamine, valukanalite rajamine, vormi täitmine mullaga ning alumiiniumi valu. Valatud objektile antakse kerge lõppviimistlus.

Koolituse läbinu mõistab muldvalu toimimispõhimõtteid, oskab võtta valuvormi, vormida, teha kanaleid ning valada sisse metalli. 

HEA UUDIS: Tänu Eesti Rahvakultuuri Keskusele saavad 12–18-aastased lapsed ja noored osaleda puidutöö, sepatöö, metallivalu ja restaureerimise koolitustel poole hinnaga. Aitäh, Eesti Rahvakultuuri Keskus, toetuse eest! 12–15-aastased on oodatud koos täiskasvanud saatjaga.

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja seadmeid oma objekti valamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kindad, mask)

– Lõunasööki, teed ja kohvi

Muldvalu õpetab Bruno Kadak, skulptor ja üle 15-aastase kogemusega kunstilise metallivalu meister. Pronksivalu ettevõtte Tormis Disain OÜ juht.

Koolitusele võiks tulla mugavas tugevas riietuses, mida pole kahju määrida.

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/SexKxcKuW4RS3yyd9

Muldvalu on metallivalu viis, mis kasutab peeneteralise liiva või mulla segu jäljendite võtmiseks originaaltaisest või -esemelt.

Selleks, et vormisegu koos püsiks, kasutatakse teineteise peale kinnituvaid raame, mille poolituskoht on ühtlasi kahe vormiosa eraldusjoon.

Muldvalu ei nõua väga palju hilisemat viimistlust ja sobib pigem korrapäraste vormide valamiseks.

Oma lihtsuse ja vahetu tulemuse tõttu on muldvalu hästi kasutatav disainmudelite erinevate etappide väljatöötamisel. 

Koolitusel alustame pigem väiksemate objektidega.

Väga kena näide dubleeritud esemest – plastikust reljeefne uksesilt on muldvalu meetodil viidud pronksi.

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga