TOIMUNUD! Puitakna hooldamine, 10h, 165€

Kursuse pikkus
10h
Hind
165€ / 80€
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Juhendaja Kenneth Herm

R 03.02.2023 kl 18–21, L 04.02.2023 kl 10—17, 165€

Puitakende hooldamine ja viimistlemine on trikikas ülesanne: vana värv suudetakse tihti ise maha kraapida, kuid viimistlemine, klaasimine ja kittimine kuuluvad kindlasti nende oskuste hulka, mille ees on paljudel tekkinud mõningane aukartus. Kõige otstarbekam on neid oskusi omandada kogenud meistri juhendamisel ja mitte omal käel Youtube’i vahendusel. Puitakna viimistlemise, klaasimise ja kittimise kiirkursus on hästi praktiline ning prioriteediks on kohe ära õppida õiged töövõtted, et tulevikus iseseisvalt edasi tegutsedes säästa aega, raha ja närvirakke.

Kahele päevale jaotatud koolituse esimesel õhtul valmistatakse aknaraamid klaasimiseks ette, seejärel harjutatakse klaasi lõikamist ning klaaside tihvtidega raami külge kinnitamist. Teisel päeval keskendutakse akende kittimisele, tehnika ning vilumuse omandamisele, igaüks saab harjutada endale sobivas tempos. Aknaraamid ning kõik vajalikud materjalid ootavad osalejaid Naked Islandi töökojas. Võimalik on tulla ka oma aknaraamidega.

HEA UUDIS: Tänu Eesti Rahvakultuuri Keskusele saavad 12–18-aastased lapsed ja noored osaleda puidutöö, sepatöö, metallivalu ja restaureerimise koolitustel poole hinnaga. Aitäh, Eesti Rahvakultuuri Keskus, toetuse eest! 12–15-aastased on oodatud koos täiskasvanud saatjaga.

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale, tööriistu ja abivahendeid kittimiseks ja klaasimiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Lõunasööki ja kohvipause

Koolituse viib läbi Kenneth Herm, restauraator ning pärandkultuuri ja puutöö huviline, ühtlasi üks neist õnnelikest, kes oma igapäevast tööd armastab. Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise eriala. Muinsuskaitse tegevusluba: EMU000305

Koolitusele võiks tulla mugavas riietuses, mida pole kahju määrida. Võta kaasa oma töökindad ja põll! Kui soovid tulla enda aknaraamiga, siis konsulteeri eelnevalt meistriga! Saada fotod oma aknast aadressile koolitused@nakedisland.eu!

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/Wrk9jZKjKYFTGsTs8

Vana aken kittimise harjutamiseks
Kittimise saladused
Meister töötab projekti järgi. Vahel võib klaase olla palju
Kiti viimistlemine
Kiti viimistlemine
Kena uus aknaruut vanas raamis

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga