Toidujääkidega tekstiilide värvimine, 4 h, 60€

Kursuse pikkus
4 h
Hind
60€
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Juhendaja Birgit Uibo

Toimumisaeg

E 3.10.2022 kl 17–21

Looduslikul viisil kangaste värvimine on maagia, mis tekitab kangale kordumatud värvide ja mustrite kombinatsioonid. Iga värvitud kangas on dubleerimatu ja ainulaadne. Toidujääkidega tekstiilide värvimine on jätkusuutlik ja keskkonda väärtustav tegevus, mis võimaldab ära kasutada toiduvalmistamisel tekkinud jääke, samuti on see keskkonnale ja inimese tervisele kahjutu.

Koolitusel kasutatakse toidujääke, et värvida puntravärvimise meetodil tekstiile, millest hiljem vormistada söögilaua katete komplekt. Koolituse käigus saab ülevaate, millised toorained annavad värvi, kuidas neid koguda, säilitada ja kuidas nendega kangastele värve ja mustreid talletada. Tutvustatakse ka kangaste peitsimise ehk värvi kinnitamise viise. Teeme läbi klassikalisel meetodil kangaste värvimise värvilahuses, milleks kasutame avokaado koori.

Koolitus viiakse läbi restoranis tekkivate toidujääkidega. Edaspidi saab igaüks ise oma koduköögis tekkivate jääkidega värvida nii kodutekstiile kui ka näiteks T-särke või mõnd muud naturaalset kangast. Koolituse käigus värvitakse taaskasutustekstiile, millest kodus valmistada kuus taldrikualust ja üks laudlina. Tootekollektsiooni valmistamisel taaskasutatakse naturaalset kangast.

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 4 tundi koolitust

– Kõiki materjale ja töövahendeid oma projekti teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kohvipausi ja mõnusat snäkki

Koolituse viib läbi Birgit Uibo, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias tekstiilidisaini eriala magistriõppe ning tema magistritöö uuris toidujääkide kasutamise võimalusi tekstiilide disainimisel. Birgiti eesmärk on luua keskkonnasõbralikke tooteid, tema motoks on “Kasuta vähema, kasuta uuesti ja kasuta kauem!”

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/bsybqubL9k9xgeD48

Kontakt

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    Liitu meie uudiskirjaga