TELLIMISEL: Jaapani tööriistakasti meistriklass, 14h

Kursuse pikkus
14h
Hind
kokkuleppel
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Seda meistriklassi saab oma seltskonnale tellida, hind kokkuleppel

Jaapani tööriistakast on ühtaegu praktiline ja poeetiline algus puutööoskustele: see on üks vanimaid samal viisil valmistatud tööriistakaste, millel on kiillukuga suletav kaas. Miks just tööriistakast? Sest puutöö jaoks on oluline, et töövahendid oleksid organiseeritud ja hoitud, terad teravad ja vinklid vinklis.

Kompaktsel, kahele päevale jaotatud koolitusel saab proovida kõiki põhilisi puidutöö etappe — õpitakse mõõtma ja märkima, puitu lõikama, samuti tuleb ära proovida mõned tapid (dado, kalasaba põõn). Järgneb koostamine ja viimistlemine. Töö toimub valdavalt käsitööriistadega. Samuti räägime puidust kui elavast materjalist.

Koolituse läbinu saab iseseisvalt jätkata puidu töötlemist käsitööriistadega, kavandada ja teostada lihtsamaid puidust esemeid. Koolitus on pigem edasijõudnule, kel juba mõningane puidutöö kogemus.

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 14 tundi koolitust (sees 2 x 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja tööriistu oma projekti teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kaitseprillid, kõrvaklapid)

– Teed või kohvi ja väikest magusat töökotta saabudes

– Võileiba, puuvilja, teed või kohvi lõunaampsuks

Koolituse viib laudsepp Silver Meejärv, kes on puutööd teinud juba alates 2008. aastast. Ta on õppinud Haapsalu kutsehariduskeskuses puidu tehnoloogiks. Silver naudib peeneid ja nutikaid puitühendusi, geomeetrilisi vorme ja viise kuidas ühendada traditsiooniline puutöö tänapäeva tehnoloogiaga.

Koolitusele võiks tulla mugavas riietuses, mida pole kahju määrida. Kui soovite juukseid puidutolmu eest kaitsta, võtke kaasa oma müst. Kaasa oma veepudel!

NB! See koolitus on 12–18aastasele noorele poole hinnaga tingimusel, et osaletakse koos täisealise saatjaga. Noortele pakub soodushinda Eesti Rahvakultuuri Keskus.

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/4vxCvmCJBUGgRvPg7

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga