TELLIMISEL: Kiviraiumise meistriklass, 14h, 179€

Kursuse pikkus
14h
Hind
179€
Asukoht
Laevastiku 3

Toimumisaeg 2024. aasta sügisel: teatame esimesel võimalusel

Kiviraiumise traditsioonid ulatuvad loomulikult kiviaega, kuid täna on tegemist pigem kaduva oskusega, mida valdavad vähesed meistrid. Seda suurem rõõm on kiviraide põhitõdesid ja praktilisi töövõtteid jagada soovijaile, kes on huvitatud oma lähedastele ise hauakivi valmistamisest, talunime või peremärgi raiumisest. Töö on füüsiliselt nõudlik, kuid kõik saavad hakkama, eelnev kogemus pole vajalik!

Koolituse eesmärgiks on pakkuda osalejale võimalust omandada esmased töövõtted, tehnoloogiad ja ohutustehnilised teadmised töötamaks kiviraideekojas. Koolitusel õpitakse kiviraide käelisi oskusi meistri juhendamisel. Kursus algab endale sobiva kivi valimisega (kivi tuleb eraldi osta, hinnad 15–50 eur, tasumine meistrile sularahas), seejärel kantakse kivile soovitud kujutis või nimi ning asutakse raiuma.

Koolituse läbinu tunneb ja oskab kasutada kivitöö põhilisi tööriistu, tunneb peamisi töövõtteid ja on kursis tööohutusnõuetega.

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 14 tundi koolitust (sees 2 x 30 min lõunapaus)

– Kõiki tööriistu oma esimese kivitöö teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kindad, kaitseprillid, kõrvatropid)

– Teed, kohvi ja väikest magusat mõlema koolituspäeva hommikul

– Võileiba, puuvilja, teed või kohvi lõunapausil

Kivitööd õpetab kiviraidur Aare Aljas, kelle kiviraidumise karjääri algust märgib Konstantin Pätsi skulptuur Tahkurannas. Tema viimaseks suuremaks tööks oli Estonia ees seisva Pätsi näo viimistlemine.

Koolitusele võiks tulla ilmastikule vastavas naturaalsest kiust tugevas riietuses (nt kapuutsiga pusa ja teksad), mida pole kahju määrida. Jalanõud võiks olla kinnised ja soovitatavalt nahast või tugevast tekstiilist. Kaasa oma veepudel!

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/YEitUn4wHF922PRh6

Kiviraidur Aare töötamas

Ruunimärk lihtsalt looduskivil

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga