Vanapuidust ja leidmaterjalist mööbli ehitamine, 10h, 135€

Kursuse pikkus
10 h
Hind
135/65 €
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Juhendaja Veiko Liis

Toimumisaeg

R 30.09.2022 kl 18–21, L 01.10.2022 kl 10—17 (soodushind noortele!)

See on töötuba, milles osalejad saavad tuntud disaineri juhendamisel leidmaterjalist mööbliesemeid disainida ja valmistada. Laudu, toole, riiuleid – just seda, mida vaja ja milleks leitud materjal parasjagu sobib. Töötuba algab materjalijahiga, mille käigus saab selgust leitud puitmaterjali väärtusest ja tehnilistest omadustest. Seejärel visandab igaüks tööjoonised ning asub oma mööblieset materjalis teostama. Valmis esemed viib igaüks koju või kingib need mõnele sõbrale. Töötuba annab teadmisi, millistest leidmaterjalidest parimat mööblit saab ja milliseid tööriistu koduses töökojas kasutada.

Koolitusel kasutame käsisaagi, pitskruve, akutrelli, puure, kruvisid ja liivapaberit. Kogu mööbli valmistamine lähtub säästlikust mõtteviisist kasutada juba olemasolevat. Kõik tööriistad on koha peal olemas, kuid osaleja või ka kodust oma sae ja akutrelli kaasa võtta.

Koolituse läbinu õpib nägema vanapuidu potentsiaali ning saab iseseisvalt jätkata puidu taaskasutamist, kavandada ja teostada lihtsamaid mööbliesemeid. 

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja tööriistu oma projekti teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kaitseprillid, kõrvaklapid)

– Lõunasööki, teed ja kohvi

Koolituse viib disainer Veiko Liis, kes on õppinud tootedisaini ja tegutsenud 20 aastat disaini valdkonnas. Ta on korraldanud mööbli valmistamise töötubasid nii Tallinnas, Tartus kui ka Berliinis.

NB! Koolitusele ootame kõiki alates 13ndast eluaastast! Selga mugavad riided, mida pole kahju määrida.

Selle koolituse korraldamist toetab Eesti Rahvakultuuri Keskus ning seetõttu saavad noored vanuses 13–18 aastat koolitusele soodushinnaga 65€. Aitäh selle võimaluse eest, Eesti Rahvakultuuri Keskus!

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/4vxCvmCJBUGgRvPg7

Kontakt

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    Liitu meie uudiskirjaga