Vanapuidust ja leidmaterjalist mööbli ehitamine, 10h, 150€ / 75€

Kursuse pikkus
10h
Hind
150€ / 75€
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Juhendaja Veiko Liis

R 02.06.2023 kl 18–21, L 03.06.2023 kl 10—17

See on töötuba, milles osalejad saavad tuntud disaineri juhendamisel leidmaterjalist mööbliesemeid disainida ja valmistada. Laudu, toole, riiuleid – just seda, mida vaja ja milleks leitud materjal parasjagu sobib. Töötuba algab materjalijahiga, mille käigus saab selgust leitud puitmaterjali väärtusest ja tehnilistest omadustest. Seejärel visandab igaüks tööjoonised ning asub oma mööblieset materjalis teostama. Valmis esemed viib igaüks koju või kingib need mõnele sõbrale. Töötuba annab teadmisi, millistest leidmaterjalidest parimat mööblit saab ja milliseid tööriistu koduses töökojas kasutada.

Koolitusel kasutame käsisaagi, pitskruve, akutrelli, puure, kruvisid ja liivapaberit. Kogu mööbli valmistamine lähtub säästlikust mõtteviisist kasutada juba olemasolevat. Kõik tööriistad on koha peal olemas, kuid osaleja või ka kodust oma sae ja akutrelli kaasa võtta.

Koolituse läbinu õpib nägema vanapuidu potentsiaali ning saab iseseisvalt jätkata puidu taaskasutamist, kavandada ja teostada lihtsamaid mööbliesemeid. 

HEA UUDIS: Tänu Eesti Rahvakultuuri Keskusele saavad 12–18-aastased lapsed ja noored osaleda puidutöö, sepatöö, metallivalu ja restaureerimise koolitustel poole hinnaga. Aitäh, Eesti Rahvakultuuri Keskus, toetuse eest! 12–15-aastased on oodatud koos täiskasvanud saatjaga.

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja tööriistu oma projekti teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kaitseprillid, kõrvaklapid)

– Lõunasööki, teed ja kohvi

Koolituse viib disainer Veiko Liis, kes on õppinud tootedisaini ja tegutsenud 20 aastat disaini valdkonnas. Ta on korraldanud mööbli valmistamise töötubasid nii Tallinnas, Tartus kui ka Berliinis.

NB! Koolitusele ootame kõiki alates 12ndast eluaastast! Selga mugavad riided, mida pole kahju määrida.

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/Yf9wpLECiFD63gv59

Töötuba algab materjalijahiga, mille käigus saab selgust leitud puitmaterjali väärtusest ja tehnilistest omadustest.

Tegelikult on see meie kõige popim koolitus!

Töötuba annab teadmisi, millistest leidmaterjalidest parimat mööblit saab ja milliseid tööriistu koduses töökojas kasutada.

Koolitusel kasutame käsisaagi, pitskruve, akutrelli, puure, kruvisid ja liivapaberit.

Kogu mööbli valmistamine lähtub säästlikust mõtteviisist kasutada juba olemasolevat.

Töö käib!

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga