SÜGISEL/TELLIMISEL: Sepatöö algajale, 10h, 179€

Kursuse pikkus
10h
Hind
179€
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Toimumisaeg 2024. aasta sügisel: teatame esimesel võimalusel

Mõeldes sepatööle, kangastub paljudele stseen ajaloofilmist, mille tegevus toimub keskajal ja kõik on suitsu ja tahma täis. Tänapäeval pole see nii! Sepistamine on üsna puhas ja kõigile jõukohane töö! Koolitusele on oodatud kõik, sõltumata soost ja vanusest, kel on huvi sepatööd proovida ja ise midagi põnevat luua-kogeda-katsetada. Eelnev kogemus pole vajalik!

Koolituse eesmärgiks on pakkuda osalejale võimalust omandada esmased töövõtted, tehnoloogiad ja ohutustehnilised teadmised töötamaks sepikojas. Koolitusel praktiseeritakse metallide kuumtöötlemist. Õpitakse sepatöö käelisi oskusi, tutvutakse traditsiooniliste ja moodsate sepatööriistadega. Kursus aitab mõista mõtteviisi, millega läheneda sepatööle, ühtlasi tutvustatakse sepistamise ajalugu, sepise disaini (ja üldiselt disaini) aluseid ja arutletakse meistrioskuste olulisuse üle.

Koolituse läbinu tunneb ja oskab kasutada sepikoja põhilisi seadmeid ja tööriistu, tunneb peamisi töövõtteid ja on kursis sepikoja tööohutusnõuetega.

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja seadmeid oma esimese sepise teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kindad, põll, kõrvaklapid)

– Teed või kohvi ja väikest magusat töökotta saabudes

– Võileiba, puuvilja, teed või kohvi lõunaampsuks

Sepatööd õpetab sepp Joonatan Mäggi, kes on metallitööga kokku puutunud põhikoolist saadik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias sepatöö eriala ning praktiseerinud tegutsevates sepikodades meistrite käe all.

Koolitusele võiks tulla naturaalsest kiust tugevas riietuses (nt kapuutsiga pusa ja teksad), mida pole kahju määrida. Jalanõud võiks olla kinnised ja soovitatavalt nahast või tugevast tekstiilist. Kindlasti kaasa oma veepudel!

NB! Vajadusel viiakse koolitus läbi paralleelselt ka inglise keeles. Julgelt võivad osaleda inglise keelt kõnelevad huvilised.

NB! Seda töötuba on võimalik tellida gruppidele! Tee päring siit: https://forms.gle/d3WgVxWrkunT52ix9

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/YEitUn4wHF922PRh6

Noored on oodatud ja igaüks saab hakkama!

Kasutame gaasiääse, keskaeg on möödas…

Juhendab kogenud meister, sepatöö magister Sander Haugas.

Igaüks saab hakkama! Noored on oodatud koos vanemaga, see on super kvaliteetaeg!

Valik sepatööriistu.

Suuremat tööd on lihtsam teha kahekesi.

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga