Sepatöö algajale, 10h, 175€ / 85€

Kursuse pikkus
10h
Hind
175€ / 85€
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Juhendaja Sander Haugas

Toimumisaeg

R 03.03.2023 kl 18–21, L 04.03.2023 kl 10—17, 175€ (NAISTEPÄEVA ERI! TÖÖKOJAS AINULT NAISED!)

R 02.06.2023 kl 18–21, L 03.06.2023 kl 10—17, 175€

Mõeldes sepatööle, kangastub paljudele stseen ajaloofilmist, mille tegevus toimub keskajal ja kõik on suitsu ja tahma täis. Tänapäeval pole see nii! Koolitusele on oodatud kõik, sõltumata soost ja vanusest, kel on huvi sepatööd proovida ja ise midagi põnevat luua-kogeda-katsetada. Eelnev kogemus pole vajalik!

Koolituse eesmärgiks on pakkuda osalejale võimalust omandada esmased töövõtted, tehnoloogiad ja ohutustehnilised teadmised töötamaks sepikojas. Koolitusel praktiseeritakse metallide kuumtöötlemist. Õpitakse sepatöö käelisi oskusi, tutvutakse traditsiooniliste ja moodsate  sepatööriistadega. Kursus aitab mõista mõtteviisi, millega läheneda  sepatööle, ühtlasi tutvustatakse sepistamise ajalugu, sepise disaini  (ja üldiselt disaini) aluseid ja arutletakse meistrioskuste olulisuse üle.

Koolituse läbinu tunneb ja oskab kasutada sepikoja põhilisi seadmeid ja tööriistu, tunneb peamisi töövõtteid ja on kursis sepikoja tööohutusnõuetega.

HEA UUDIS: Tänu Eesti Rahvakultuuri Keskusele saavad 12–18-aastased lapsed ja noored osaleda puidutöö, sepatöö, metallivalu ja restaureerimise koolitustel poole hinnaga. Aitäh, Eesti Rahvakultuuri Keskus, toetuse eest! 12–15-aastased on oodatud koos täiskasvanud saatjaga.

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja seadmeid oma esimese sepise teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kindad, põll, kõrvaklapid)

– Lõunasööki, teed ja kohvi

Sepatööd õpetab sepp ja skulptor Sander Haugas. Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias sepatöö eriala magistriprogrammi cum laude. Üritab oma töös ühendada pärandtehnoloogilisi võtteid kaasaegse disainmõtlemisega.

Koolitusele võiks tulla naturaalsest kiust tugevas riietuses (nt kapuutsiga pusa ja teksad), mida pole kahju määrida. Jalanõud võiks olla kinnised ja soovitatavalt nahast või tugevast tekstiilist. 

NB! Vajadusel viiakse koolitus läbi paralleelselt ka inglise keeles. Julgelt võivad osaleda inglise keelt kõnelevad huvilised.

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/YEitUn4wHF922PRh6

Noored on oodatud ja igaüks saab hakkama!

Kasutame gaasiääse, keskaeg on möödas…

Juhendab kogenud meister, sepatöö magister Sander Haugas.

Igaüks saab hakkama! Noored on oodatud koos vanemaga, see on super kvaliteetaeg!

Valik sepatööriistu.

Suuremat tööd on lihtsam teha kahekesi.

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga