Skulptuuri hooldamine ja puhastamine, 4 h, 60€

Kursuse pikkus
4 h
Hind
60€
Asukoht
Laevastiku 3, Tallinn

Juhendaja Maria Väinsar

Toimumisaeg

E 31.10.2022 kl 17–21

Koolitusel tutvume peamiste skulptuuritehnoloogiatega ja -materjalidega ning räägime mahuliste kunstiteoste ennetavast säilitamisest ja konserveerimisest. Osaleja omandab teadmised peamistest skulptuuride parandamise ja hooldamisega seotud küsimustest, puhastusmeetoditest ja vahenditest. Samuti räägitakse skulptuuride ohutu paigaldamise ja transpordi temaatikast. 

Osalejatele tutvustatakse põhilisi skulptuuri puhastamise võtteid ning mõistlikke hooldamise viise, koolitaja juhendamisel saavad osalejad läbi viia oma teose juures lihtsamaid hooldustöid.

Koolitusele on huvilised oodatud oma skulptuuriga, mille peal saab kergemaid parandus- ja puhastustöid teostada. Teose maksimaalsed mõõdud on  40 cm x  40 cm x 40 cm. 

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 4 tundi koolitust

– Kõiki materjale ja töövahendeid oma projekti teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kohvipausi ja mõnusat snäkki

Koolituse viib läbi skulptuuri konservaator ja õppejõud Maria Väinsar, kes tegeleb nii monumentaalskulptuuride kui ka pisiplastiliste teoste säilitamisega. Maria on terve oma tööelu pühendanud skulptuurile – ta on skulptuuri restaureerimise magister ning töötab Kadrioru kunstimuuseumis skulptuurikogu hoidjana.

Tule tegutsema!

Registreeri ja maksa arvega siin:

https://forms.gle/bsybqubL9k9xgeD48

Kontakt

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    Liitu meie uudiskirjaga