Vanapuidust ja leidmaterjalist mööbli ehitamine, L 7.10.2023 kl 10—20

150,00 

9 laos

Kirjeldus

See on töötuba, milles osalejad saavad tuntud disaineri juhendamisel leidmaterjalist mööbliesemeid disainida ja valmistada. Laudu, toole, riiuleid – just seda, mida vaja ja milleks leitud materjal parasjagu sobib. Töötuba algab materjalijahiga, mille käigus saab selgust leitud puitmaterjali väärtusest ja tehnilistest omadustest. Seejärel visandab igaüks tööjoonised ning asub oma mööblieset materjalis teostama. Valmis esemed viib igaüks koju või kingib need mõnele sõbrale. Töötuba annab teadmisi, millistest leidmaterjalidest parimat mööblit saab ja milliseid tööriistu koduses töökojas kasutada.

Koolitusel kasutame käsisaagi, pitskruve, akutrelli, puure, kruvisid ja liivapaberit. Kogu mööbli valmistamine lähtub säästlikust mõtteviisist kasutada juba olemasolevat. Kõik tööriistad on koha peal olemas, kuid osaleja või ka kodust oma sae ja akutrelli kaasa võtta.

Koolituse läbinu õpib nägema vanapuidu potentsiaali ning saab iseseisvalt jätkata puidu taaskasutamist, kavandada ja teostada lihtsamaid mööbliesemeid.

 

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja tööriistu oma projekti teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kaitseprillid, kõrvaklapid)

– Teed või kohvi ja väikest magusat töökotta saabudes

– Võileiba, puuvilja, teed või kohvi lõunaampsuks

Koolituse viib disainer ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Veiko Liis, kes on õppinud tootedisaini ja tegutsenud 20 aastat disaini valdkonnas. Ta on korraldanud mööbli valmistamise töötubasid nii Tallinnas, Tartus kui ka Berliinis.

Koolitusele võiks tulla mugavas riietuses, mida pole kahju määrida, jalas kinnised tugevad jalanõud. Kindlasti kaasa oma veepudel, soovi korral peakate ja põll!