Paljassaare loomekeskkond Naked Island võtab kuju

03.05.2022

Naked Island hakkab tasapisi valmis saama. See on kunstike enda poolt ja oma vajaduste põhiselt loodud kunstitootmiskompleks. «See on vajalik loojatele, et katsetada ideid materjalis, välja töötada prototüüpe, luua kunstiteoseid ja toota objekte näituste ja esitluste tarvis,» ütleb üks Naked Islandi neljast eestvedajast, kuraator ja kunstiteadlane Rael Artel.

Ta põhjendab sellise kompleksi vajalikkust täpsemalt: «Igaühel pole kodus võimalik teha tisleritööd või keevitada – sellise töökoja koju ehitamine pole ka mõistlik. Seepärast on loomeettevõtetele vaja võimalust paindlikult ja vajaduse järgi neid tootmisvõimalusi kasutada.»

Lõbusa nime sai Naked Islandi loomekeskkond asukoha järgi. «Me asume Paljassaare poolsaare alguses,» selgitab Artel, «ja Naked Island ongi tõlkes «paljas saar».»

Iseenesest saab seal väiksemaid tööpindu rentida juba praegu. Naked Islandi teine eestvedaja Flo Kasearu lisab: «Kes tahab mingit ruumi juba praegu oma projekti tegemise jaoks, siis see võimalus on juba olemas – mingu kodulehele ja võtku ühendust.» Kuid pandeemia oludes on raske midagi suurelt välja kuulutada ning seega töökodade ühtset pidulikku avamist ei toimu.

Juhan Raud, toimetaja

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga