Vaata, kui pilkupüüdev kunst sünnib Paljassaarele rajatud töökojamajas

26.05.2022

Vaata galeriid Postimehest

25. mail toimus Naked Islandi töökojamajas avatud uste õhtu, mille käigus said huvilised tutvuda sealsete võimalustega ning asukatega. Naked Island on kõiki loomingulisi tegutsejaid ootav töö- ja loomekeskkond Paljassaare alguses.

Naked Islandil on end sisse seadnud mitmesugused loometegevusega tegelevad ettevõtted, nende seas vineerist seinaskulptuure valmistav loomebränd Heinvuud, keevitamisteenuseid pakkuv Jokkerbox, disainer Veiko Liisi stuudio Taikonaut ning vanade maalide restaureerimisega tegelev H&M Restuudio.

Naked Islandi kolmekorruselisest hoonest leiab avara projektiruumi, puidutöökoja ja metallitöökoja.

«Naked Islandi töökojamaja juures tegutseb ka mitteformaalne õpikeskus, mis pakub koolitusi nii üksikisikutele kui gruppidele. Õpikeskusest saab praktilisi oskusi oma projektide teostamiseks ja toodete-teenuste arendamiseks, ning samuti on võimalik meeskondadel koos uute tehnoloogiate ja loovusmudelitega katsetada.

Meie juures kohtuvad pärandtehnoloogilised teadmised ja moodsad materjalid, ringmajanduslik mõte ja käsitsi tegemise teraapiline potentsiaal. Oleme kogu töökojamaja meeskonnaga väga tänulikud kõigile toetajatele – tegemist on mastaapse ja unikaalse ettevõtmisega, mille õnnestumisse on erinevatel hetkedel panustanud väga paljud osapooled,» ütles Naked Islandi üks eestvedajaid Rael Artel.

Allikas: Postimehe kultuuritoimetus

Kontakt

    Liitu meie uudiskirjaga