Metallivalu meistriklass: muldvalu, L 4.11.2023 kl 10—17

169,00 

10 laos

Kirjeldus

Muldvalu on metallivalu viis, mis kasutab peeneteralise liiva või mulla segu jäljendite võtmiseks originaaltaisest või -esemelt. Selleks, et vormisegu koos püsiks, kasutatakse teineteise peale kinnituvaid raame, mille poolituskoht on ühtlasi kahe vormiosa eraldusjoon. Muldvalu ei nõua väga palju hilisemat viimistlust ja sobib pigem korrapäraste vormide valamiseks. Oma lihtsuse ja vahetu tulemuse tõttu on muldvalu hästi kasutatav disainmudelite erinevate etappide väljatöötamisel.

Koolituse eesmärgiks on anda esmane kiire ülevaade muldvalu põhimõtetest ning kasutatavate materjalide omadustest. Pooleteise intensiivse päeva jooksul läbitakse kõik muldvalu etapid: mudeli ettevalmistamine, valuvormi võtmine, raamide valmistamine, valukanalite rajamine, vormi täitmine mullaga ning alumiiniumi valu. Valatud objektile antakse kerge lõppviimistlus.

Koolituse läbinu mõistab muldvalu toimimispõhimõtteid, oskab võtta valuvormi, vormida, teha kanaleid ning valada sisse metalli.

 

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja seadmeid oma objekti valamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kindad, mask)

– Teed või kohvi ja väikest magusat töökotta saabudes

– Võileiba, puuvilja, teed või kohvi lõunaampsuks

Muldvalu õpetab Bruno Kadak, skulptor ja üle 15-aastase kogemusega kunstilise metallivalu meister. Pronksivalu ettevõtte Tormis Disain OÜ juht.

Koolitusele võiks tulla mugavas tugevas riietuses, mida pole kahju määrida.

NB! Seda töötuba on võimalik tellida gruppidele! Tee päring siit: https://forms.gle/d3WgVxWrkunT52ix9

Tule tegutsema!