Sepatöö algajale, 1.12.2023 kl 18–21, L 2.12.2023 kl 10—17

179,00 

10 laos

Kirjeldus

Mõeldes sepatööle, kangastub paljudele stseen ajaloofilmist, mille tegevus toimub keskajal ja kõik on suitsu ja tahma täis. Tänapäeval pole see nii! Sepistamine on üsna puhas ja kõigile jõukohane töö! Koolitusele on oodatud kõik, sõltumata soost ja vanusest, kel on huvi sepatööd proovida ja ise midagi põnevat luua-kogeda-katsetada. Eelnev kogemus pole vajalik!

Koolituse eesmärgiks on pakkuda osalejale võimalust omandada esmased töövõtted, tehnoloogiad ja ohutustehnilised teadmised töötamaks sepikojas. Koolitusel praktiseeritakse metallide kuumtöötlemist. Õpitakse sepatöö käelisi oskusi, tutvutakse traditsiooniliste ja moodsate sepatööriistadega. Kursus aitab mõista mõtteviisi, millega läheneda sepatööle, ühtlasi tutvustatakse sepistamise ajalugu, sepise disaini (ja üldiselt disaini) aluseid ja arutletakse meistrioskuste olulisuse üle.

Koolituse läbinu tunneb ja oskab kasutada sepikoja põhilisi seadmeid ja tööriistu, tunneb peamisi töövõtteid ja on kursis sepikoja tööohutusnõuetega.

 

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 10 tundi koolitust (sees 30 min lõunapaus)

– Kõiki materjale ja seadmeid oma esimese sepise teostamiseks (arvestades aja- ja oskuste limiiti)

– Kaitsevahendeid (kindad, põll, kõrvaklapid)

– Teed või kohvi ja väikest magusat töökotta saabudes

– Võileiba, puuvilja, teed või kohvi lõunaampsuks

 

Sepatööd õpetab sepp Joonatan Mäggi, kes on metallitööga kokku puutunud põhikoolist saadik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias sepatöö eriala ning praktiseerinud tegutsevates sepikodades meistrite käe all.

 

Koolitusele võiks tulla naturaalsest kiust tugevas riietuses (nt kapuutsiga pusa ja teksad), mida pole kahju määrida. Jalanõud võiks olla kinnised ja soovitatavalt nahast või tugevast tekstiilist. Kindlasti kaasa oma veepudel!

NB! Vajadusel viiakse koolitus läbi paralleelselt ka inglise keeles. Julgelt võivad osaleda inglise keelt kõnelevad huvilised.

NB! Seda töötuba on võimalik tellida gruppidele! Tee päring siit: https://forms.gle/d3WgVxWrkunT52ix9

Tule tegutsema!