Taftingvaiba töötuba, T 7.11. kl 17–21

150,00 

9 laos

Kirjeldus

Taftingpüstoliga lõnga tulistamine on Tiktokis sündinud trend ja täna on seda meie juures võimalik teha! Tegelikult väga vana tikkimistehnika on tänu elektrilisele püstolile kiire ja kättesaadav, tulemus valmib tundidega ning ettevalmistustööd on minimaalsed. Pakume 4-tunniseid taftimise sessioone, mille käigus valmib unikaalne taftitud vaip (umbes A3-mõõdus, pikem külg mitte üle 40 cm) ning hea enesetunne mõnusast tegevusest on garanteeritud.

Töötoa eesmärgiks on tutvustada osalejale käsitaftimise vahendeid, materjale ning harjutada praktilisi võtteid. Peale koolituse läbimist on osalejal kõik vajalikud teadmised, et soovi korral iseseisvalt tehnika harrastamist jätkata. Alustame väikesemõõduliste ja lihtsate kujundite taftimisega, et õppida masinat käsitsema ja saavutada korrektne metoodika ning tunnetus, mille najalt on edaspidi võimalik hõlpsasti ka keerukamate töödega hakkama saada.

Töötoa lõpus tutvub osaleja erinevate vaiba ja selle tagakülje viimistlusvõimalustega. Koolituse läbimise järel viib osaleja endaga koju hulga teadmisi ja oma esimese käsitaftitud, viimistletud ja puhastatud käsitöövaiba.

Vaata TV3 klippi käsitaftingust, lõik algab 1.30: https://www.youtube.com/watch?v=58P0zaC796s

Töötuba on jõukohane kõigile sõltumata soost ja east, eelnev kogemus pole vajalik. Alla 13-aastased on oodatud koos täisealise saatjaga.

Koolituse hind sisaldab järgmist:

– 4 tundi juhendatud töötuba

– Kõiki materjale ja tööriistu oma vaiba teostamiseks pikema küljega maksimaalselt 40 cm

– Kohvipausi ja mõnusat snäkki

Koolituse viib läbi tekstiilidisainer Anni Kivisto, kes on omandanud magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakonnas 2021. aastal. Tema peamiseks erialaseks fookuseks on käsitöövaipade valmistamine torketikandi ja käsitaftingu tehnikates.

NB! Seda töötuba on võimalik uudse (firma)üritusena tellida gruppidele (kuni 10 osalejat)! Tee päring siit: https://forms.gle/d3WgVxWrkunT52ix9

Tule tegutsema!